دریافت ویزای شنگن و توریستی آلمان

برای ورود به آلمان، نیاز به ویزا شنگن آلمان دارید! با داشتن این ویزا شما می‌توانید به سایر کشورهای شنگن هم سفر کنید، منتها باید ورودتان به منطقه شنگن از آلمان باشد. دریافت ویزای شینگن با موسسه schoma ، به‌راحتی و با کمترین زمان ممکن برایتان انجام می‌شود. اگر با هدف بازدید از آلمان و دیدار خانواده قصد سفر به این کشور را دارید باید درخواست ویزای شینگن توریستی آلمان را دهید. ویزای توریستی آلمان دردسته ویزاهای کوتاه مدت قرار میگیرد و مدارک و پرونده شما با دقت بررسی می شود. پس از تامین شرایط اخذ ویزای شینگن آلمان ، میتوانید با دارا بودن ویزای توریستی آلمان می توانید 90روز دربازه زمانی 6 ماهه در این کشور حضور داشته باشید.

برای دریافت ویزای توریستی کشور آلمان باید مراحل اداری زیر را طی کنید:

1. فرم درخواست ویزای توریستی کشور آلمان را پر کنید.

2. مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید.

3. باید مدارک خود را ارائه دهید و برای وقت مصاحبه درخواست دهید.

4. زمان مصاحبه خود را باید از طریق وبسایت مشخص کنید.

5. هزینه ویزا را پرداخت نمایید.

6. در روز مصاحبه، در محل سفارت آلمان حضور داشته باشید.

در آخر باید منتظر اعلام نتیجه درخواست ویزای توریستی خود از طریق کنسولگری باشید.

ویزا توریستی آلمان چیست؟

برای بازید از کشور آلمان باید ویزای توریستی این کشور را از طریق سفارت آن دریافت کنید. کشور آلمان در قلب اروپا واقع شده است و یکی از مکان هایی است که علاوه بر تاریخ و فرهنگ غنی که دارد افراد زیادی قصد سفر به آنجا را دارند و بهترین مقصد برای مسافرت می باشد.

ویزای توریستی آلمان این امکان را به شما می دهد تا در یک بازه 180 روزه طی مدت 90 روز از کشور آلمان و سایر مناطق حوزه شینگن دیدن کنید. هزینه این نوع ویزا نزدیک به 80 یورو بوده و در نبود مشکل و کم و کاستی در مدارک شما طی مدت زمان 15 الی 30 روز کاری صادر خواهد شد.

اطلاعات کلی راجع به ویزای توریستی کشور آلمان

شهروندان خارج از مناطق اتحادیه اروپا وهمچنین ایرانیان برای سفر به کشور آلمان باید ویزای این کشور را اخذ کنند زیرا بدون داشتن آن نمی توانند وارد خاک آلمان شوند. ویزای توریستی آلمان یک ویزای شینگن کوتاه‌مدت برای آلمان است که به دارندگان آن اجازه می‌دهد برای مقاصد گردشگری به آلمان سفر کند که ویزای شینگن نیز انواع مختلفی دارد.

ند.

ویزا شینگن یکپارچه آلمان

این ویزا به متقاضیان این امکان را می‌دهد تا در مدت 180 روز به مدت 90 روز از آلمان و سایر کشورهای شینگن دیدن کنید. دو نوع ویزای یکپارچه شینگن برای آلمان ارائه می‌شود:

ویزا شنگن یکبار ورود یا Single-Entry

با این نوع ویزا شما می‌توانید یکبار وارد آلمان شده و در سراسر کشورهای شنگن تردد کنید و زمانی که آنجا را ترک می‌کنید بازگشت به آن با همان ویزا امکان‌پذیر نمی باشد.

ویزای شنگن چندبار ورود یا Multiple-Entry

اگر این ویزا را دریافت کنید هر چند بار می توانید وارد قلمرو این کشور شوید و از آن خارج شوید به شرطی که قانون 180 روز به مدت 90 روز را رعایت کنید.

ویزای محدود شینگن آلمان (LTV)

هنگامی‌که این ویزا به شما اعطا می‌شود، بدان معناست که شما حق ندارید در سایر کشورهای شینگن تردد کنید با دریافت این نوع ویزا فقط اجازه اقامت در آلمان را دارید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی کشور آلمان

افراد برای اخذ هر نوع ویزا باید مدارکی را ارائه کنند بنابراین اسنادی که برای کشور آلمان باید آماده کنند شامل موارد زیر می باشد:

 • اصل پاسپورت که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • دو قطعه عکس
 • اصل گذرنامه های قدیمی
 • اصل شناسنامه همراه با ترجمه آن
 • گواهی اشتغال به کار به انگلیسی و یا ترجمه آن
 • اصل سوابق بیمه
 • مدارک مورد نیاز برای اقامت در آلمان که نشان دهد شما جایی برای سکونت در آلمان دارید.
 • اثبات تمکن مالی مورد نیاز افراد در آلمان
 • گردش حساب که باید شامل تعداد تراکنشات حساب متقاضی در ۳ ماه اخیر باشد و باید با نامه تمکن مالی همخوانی داشته باشد.
 • گواهی اشتغال به تحصیل
 • اصل جواز کسب/ پروانه کسب/ پروانه مطب/ کارت نظام پزشکی/ دفترچه وکالت یا ترجمه آنها که مخصوص کارفرمایان می باشد.
 • متقاضیان باید برنامه سفر خود را ارائه دهند (کل برنامه تور و تاریخ‌های مربوط به بازدیدهایی که قصد دارند انجام دهند.)

نحوه درخواست ویزای توریستی آلمان

برای دریافت ویزای توریستی کشور آلمان باید مراحل اداری زیر را طی کنید:

1. فرم درخواست ویزای توریستی کشور آلمان را پر کنید.

2. مدارک مورد نیاز که جلوتر به آنها اشاره می کنیم جمع آوری کنید.

3. باید مدارک خود را ارائه دهید و برای وقت مصاحبه درخواست دهید.

4. زمان مصاحبه خود را باید از طریق وبسایت مشخص کنید.

5. هزینه ویزا را پرداخت نمایید.

6. در روز مصاحبه، در محل سفارت آلمان حضور داشته باشید.

7. در آخر باید منتظر اعلام نتیجه درخواست ویزای توریستی خود از طریق کنسولگری باشید.

چه زمانی باید برای ویزای توریستی آلمان درخواست دهیم؟

پیشنهاد می کنیم برای درخواست ویزای توریستی آلمان حدود یک ماه قبل از سفر درخواست خود را ثبت کنید و آن را به نزدیک ترین وقت سفر خود موکول نکنید. بااین‌حال اولین زمانی که می‌توانید درخواست دهید شش ماه قبل و آخرین آن دو هفته قبل از تاریخ سفر موردنظر شما می باشد.

رسیدگی به درخواست ویزای توریستی آلمان توسط مقامات حداکثر ۱۵ روز طول خواهد کشید و در صورت نیاز به بررسی بیشتر درخواست متقاضیان ممکن است تا ۳۰ روز انجام شود.

تمدید ویزای توریستی

به طور کلی ویزای توریستی کشور آلمان قابل تمدید نیست ولی با این حال در مواردی که دلایل جدی وجود دارد که نمی‌توانید آلمان را ترک کنید، این قانون نادیده گرفته می‌شود و شرایطی دارد:

فورس ماژور: هنگامی‌که دلایل قوی وجود داشته باشد که مانع از بازگشت شود و خارج از کنترل افراد باشد مانند: بلایای طبیعی، عدم تردد هوایی به دلیل بدی هوا و غیره

هنگامی ‌که برای خانواده تان در آلمان یا بستگان مشکلی پیش آمده باشد و امکان بازگشت نداشته باشید.
دلایل جدی شخصی برای افراد پیش آمده باشد برای مثال در صورت پیش‌بینی یک جلسه مهم تجاری یا حرفه‌ای
ورود دیرهنگام به منطقه شینگن: هنگامی‌که در ورود به آلمان دیر کرده‌اید و از مدت‌زمان ویزای خود به ‌طور کامل استفاده نکرده‌اید.

کار در آلمان با ویزای توریستی

دقت کنید که با استفاده از ویزای توریستی آلمان شما نمی توانید در آن کشور کار کنید. برای کار در این کشور باید ویزای کار در آلمان را دریافت کرده همچنین اگر شما بعد از ورود به خاک این کشور پیشنهاد شغلی داشته باشید می توانید ویزای توریستی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

هزینه ویزای توریستی آلمان

هزینه ویزای توریستی کشور آلمان با توجه به شرایط و سن افراد با یکدیگر متفاوت است و همچنین نسبت به ثابت نبودن ارز دائما در حال تغییر است و ثابت نیست:

 • هزینه آن برای افراد بزرگسال همانطور که اشاره کردیم نزدیک به 80 یورو می باشد.
 • برای کودکان 6 تا 12 سال نزدیک به 40 یورو
 • برای افراد زیر 6 سال رایگان می باشد

عوامل اصلی برای ریجکتی ویزای توریستی آلمان

عواملی وجود دارند که باعث ریجکت شدن ویزای توریستی آلمان می شوند و متقاضیان ممکن است نگران این مشکل باشند بنابریان باید به جزئیات دقت کنند.
در اینجا چندین نمونه از رایج ترین دلایل ریجکت ویزا توریستی آلمان نوشته شده است:

فرم های درخواست ناقص: به این معنی می باشد که چند بخش از فرم را خالی گذاشته باشید و پر نشده باشد علاوه بر این، اگر امضای شما در گذرنامه با امضای شما در فرم درخواست یا سایر مدارک متفاوت باشد، فورا با ریجکت شدن ویزای آلمان روبرو خواهید شد.
مدارک ضعیف: سفارت آلمان مدارکی را قبول می کند که در صورت لزوم ثبت شود پس ناتوانی در ارائه تمام مدارک منجر به رد ویزا می شود.
نا کافی بودن وسایل امرار معاش: از دلایل دیگری که ممکن است سفارت آلمان از اهدا ویزا به شما امتناع کند ناکافی بودن مدرک وجودی برای مدت اقامت یا برای بازگشت به کشور خودتان می باشد. چنین مواردی ممکن است شامل نداشتن صورت حساب جاری، نداشتن تمکن مالی و غیره باشد.
پوشش ناکافی بیمه مسافرتی: عدم امکان ارائه پوشش بیمه مسافرتی مناسب برای مدت اقامت یکی از دلایل رد ویزای شماست.
عدم اثبات برنامه سفر: عدم توانایی در اثبات محل اقامت یا بلیط پرواز رزرو شده برای متقاضیان یکی دیگر از دلایل ریجکتی ویزای توریستی آلمان می باشد.
عدم موفقیت در اثبات بازگشت خود به کشور خودتان: این مورد به این معنی است که مسئولان ویزا مطمئن نیستند که شما به کشور خود باز خواهید گشت یا خیر. مقامات می خواهند از ماندن بیش از حد افراد یا کار کردن آن ها بدون مجوز کار، جلوگیری کنند.
گذرنامه نامعتبر یا آسیب دزدیده شده
اقدامات جنایی گذشته یا فعلی: شرایط و اقدامات گذشته و فعلی متقاضی در تصمیم گیری افسر کنسولی در صدور ویزا اهمیت زیادی دارد. در چنین مواردی، ممکن است رد ویزا انجا شود و به این دلیل رخ می دهد که سفارت متقاضی را تهدیدی برای سیاست عمومی، امنیت داخلی یا ثروت عمومی می داند.